Добро пожаловать! 

   Ресурс о голубеводстве. Концепция развития сайта: объединение голубеводов занимающихся разведением и содержанием известных пород голубей. Обмен информацией в деятельности голубеводства. После регистрации станут доступны все функции сайта. Вы можете поделится своими достижениями с другими голубеводами, разместить фотографии своей птицы, разместить свои статьи, создать личные блоги, вступить в клуб, создать клуб, разместить объявление, а так же принять участие в увлекательных беседах на интересующие темы. Для владельцев клубов, голубедромов, секций и прочих общественных организаций возможность познакомить голубеводов со своими планами и мероприятиями.  Перед регистрацией на сайте прочтите "Правила".

Стаття про голубів.

13 марта 2019 - ruslan


   Я учасник багатьох виставок, як в Україні так і за кордоном.
   Якщо в 90-ті роки в Хмельницькій обл. виставку голубів проводив тільки Старокостянтинівський клуб «Пошук» і то один-два раза в рік в м.Старокостянтинові, але обов`язково проводилось су дійство високо літних голубів ( гол. суддя Сидоренко Л. А., суддя Нестерчук Ф. Д. То зараз багато інших районних центрів: Полонне, Шепетівка, Любар, Славута, Хмельницький проводять виставки-ярмарки. Звичайно це позитивний процес. Саме там можна поспілкуватись, обмінятись досвідом, щось прикупити, за ці роки змінився підхід до Миколаївських без кружних голубів. На перше місце ставляться льотні здібності голуба.
   Велика заслуга в цьому покійного голови, а потім секретаря Федерації Високолітних голубів України – Тригуба В. А. Саме він підтримав ініціативу почесного голубовода України Григорова Б. Г. про проведення офіційних змагань членів клубів Федерації. Величезний вплив на розвиток голубівництва в цілому сприяв «Вісник голубовода» який підготовляв і поширював покійний нині Тригуб В. А. Але, відродження льотних якостей високо літних (Миколаївських)  проходить дуже повільно.
    Четверте місце серед голубоводів України в 2013 р., які входять  до складу Федерації зайняв Беленький А. В. Фанатичний гонщик, грамотний тренер, авторитетний голубовод. Саме йому вдалось його голубом по кличці «Ночнік» перейти рубіж в 180 хв., але це всього на всього одиничний голуб. В чім причина, що у багатьох членів нашої секції немає довго льотних осіб.
Напевно всі погодяться який негатив принесла мода на серпастих і їх різновиди. Багато просто розбазарювали своїх відмінних літунів і заводили серпатих. В Хмельницькому масово захопились Мелітопольськими, почали схрещувати місцевих метеликів з мелітопольськими.
Молоді і середнього віку голубоводи вирішили добавити пишності хвоста, граціозності, постави своїм «рижим» . Але метиси втратили свій характерний політ метелика почалися масові пропажі, втратилась гра хвоста (розпуск і зжим пір`їн), добавилась характерна арка хвоста, крило при сильному вітрі набуло силует «слонового вуха».  Зараз у місті Хмельницькому небагато голубоводів які можуть похизуватися чистопородними «бабочками- рижими (червоними) білохвостими» 
   І якщо купиш якусь пару ( без історії походження), то обов`язково залишишся в програші: виходять потворні метиси. Досвідченні голубоводи, один із яких мій друг фанат і переможець літніх змагань 2015 р. в м. Хмельницькому – Сидоренко Леонід Андрійович, відразу вкаже на присутність мелітопольської крові в окремих голубів. Але гарячі молоді голубоводи з піною на губах будуть доказувати своє: - «А откуда он знает?».
Процес регресу породи продовжується. Чому? Багато молодих і грошовитих голубоводів привозять дорогу і красиву «птицю» з південних міст України. Яка вразила їх на підкиді – на підкидушках. І платять солідні «бабки». Але чому врни не купують кращих літунів , чемпіонів господарства? Просто чемпіонів у них немає, бо я не бачив їх як учасників змагань на голубеуроні в м.Бердянську. І просто козирний аргумент: «Братьєв М. знаєт Вся Россия, а хто знаєт Вас?!»
   Стою якось на нашій виставці біля входу, ідуть юнкі голубоводи Петя і Коля – закінчують школу. Виставка невелика, хлопчата швидко повертаються;  Коля, що купив?: «Бойну голубку», а ти Петя? – поштову. – «Так ви ж тримали миколаївських», - в розпачі кажу я. «Так вони ж не літають» - відповідають хлоп`ята.
Невже хлопчатам потрібні голуби з красивим махом? Ні, їм потрібен політ, чаруючий без кружний політ, саме це ковток кисню і для дорослих.
А то чуєш «посетили Беленького А.В., но он нас ничем не удивил». Як - питаю – «не удивил», що не полетіли? Нет, хорош поднялись, но нет такого крыла.
Як хочеться крикнути: «Недолугі, виведіть кращих і довголітніших, а то тільки чуєш «за того дал 50$, а за этого 100$. Питаю: скільки часу летять твої голуби? Відповідь по 2 години, а деякі по 3 години!
   Я кажу всім, всім і нашим: НЕ ДУРІТЬ СЕБЕ, і не дуріть інших. Покладіть мобульний і включіть годинник. І все! Який час покаже Ваша птиця і про той час і кажіть!!! Но тільки не в угон, коли птиця десь там бореться з вітром. Ваша стайка повинна показати політ над голубником!!!
Фанату гона Миколаївських нині покійному  моєму куму Каменярському Василю Михайловичу присвячую. Вічна пам'ять.

Рейтинг: 0 Голосов: 0 44 просмотра
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!