Добро пожаловать! 

   Ресурс о голубеводстве. Концепция развития сайта: объединение голубеводов занимающихся разведением и содержанием известных пород голубей. Обмен информацией в деятельности голубеводства. После регистрации станут доступны все функции сайта. Вы можете поделится своими достижениями с другими голубеводами, разместить фотографии своей птицы, разместить свои статьи, создать личные блоги, вступить в клуб, создать клуб, разместить объявление, а так же принять участие в увлекательных беседах на интересующие темы. Для владельцев клубов, голубедромов, секций и прочих общественных организаций возможность познакомить голубеводов со своими планами и мероприятиями.  Перед регистрацией на сайте прочтите "Правила".

Враження на рахунок ситуації в нашій справі.

13 марта 2019 - ruslan

   Доброго дня всім  любителям і фанатам голубівництва. З Вашого дозволу хотілося б поділитися враженнями і думками на рахунок ситуації в нашій справі, в нашому хобі. Прошу не сприймати мене дуже критично, це мої суб”єктивні думки і я їх нікому не нав”язую!
  Отож, я тримаю льотну спортивну птицю. Не буду стверджувати, що це саме Миколаївська порода, по причині дуже неоднозначного, на сьогоднішній день, твердження про цих голубів.
  В кожного, як кажуть, своя правда, свої стандарти. Але хотілося б наголосити на одній простій вимозі, що до цієї категорії голубів-це льотні якості. Вважаю, що якщо вже говориш, що тримаєш льотну птицю, то вона має літати. Свої слова маєшь підтверджувати ділом, а не пустими балачками! Особистий минулорічний найкращий результат по тривалості польоту є три години. Можливо для когось це мало, але маємо те, що маємо. Віддаю перевагу вечірньому підгону, тому ,що зранку не завжди є час для тренування птиці. А якщо на ранішньму підгоні птиця затримується в льоту, то в ясну погоду чим вище підіймається сонце тим голуби менш стійкі (устойчивые), що може призвести до погіршення льотних якостей.
  
 Особисто притримуюсь  трьох базових складових, які , як на мене, призводять до успіху в нашій “нелегкій” справі: це пам”ять і бажання голубів повертатись до дому, стиль і краса польоту, тривалість польоту. Не відношу до цих пунктів окрас або масть, хоча сам намагаюсь виводити масну птицю. Голубівництво порівнюю з мистецтвом, комусь довподоби класика, комусь модерн, комусь барокко. Як говорить один з поважних голубеводів Хмельниччини: ”Не важно какого цвета кот, главное, чтобы он ловил мышей”.
  
На перше місце ставлю пам”ять або характер, тому, що саме голуби з характером викликають повагу. Певне кожен з нас зіштовхувався  з ситуацією, коли зовні голуб просто красень: ширина, робота крила на перельоті, зовнішній вигляд, все ніби в нормі, а як починаєш гнати, його підніме вітром, скине за 200-300 метрів, а до дому прийти немає поняття, тому не бачу сенса розводити “одноразову” птицю, звичайно є різні комбінації з цими голубами,але це вже зовсім друга історія яка не завжди закінчується успіхом.

На друге місце поставлю одразу стиль польоту і його тривалість. Спробую розкрити своє поняття цих складових. Особисто тримаю птицю з хрестовим польотом і польотом в стилі “бабочки”. Безперечно другий є більш видовищний тому і бачу перед собою ціль виводити голубів саме з цим польотом. Як на мене  стиль “бабочки” не є одназначний,тому що геометрія руху крила знаходиться в певному діапозоні, в одних голубів менше виражена в других більше. Не буду заглиблюватись в це складне питання зарання знаючи, що багато хто зі мною не погодиться. Але про таке поняття як “стойка”, “прогиб”, “посадка” можу посперичатися. Зрозуміло,що ми тримаємо або намагаємося тримати безкружну птицю. В когось вона краща, в когось гірша,тому надіюсь погодитись, що голуби мають літати (стояти) над домом (голубятнею). Одразу погоджуюсь з Вами колеги,що чим складніша робота крила, тим менш тривалий за часом політ, і тут ми плавно переходимо до понять “прогиб” і “посадка”. Саме в цих аспектах голуби демонструють свій клас. Часто птиця рівненько підіймається,непогано стоїть в команді, а при посадці починаються “дива пілотажу”, голуб не може прогнутися,тобто “торцанути”, починає зміщуватись, йти на круг, заходити наперед тягнучи за собою інших, добре що в цей час немає гостей)))). Тому в процесі вибраковки залишаю більш повільнішу птицю (мах крила помірний,нешвидкий). А якщо голуб має “задню передачу”, тобто в процесі польоту за різних факторів (наприклад слабкого вітру) може зайти наперед (пройти дім) при цьому прогнутися,витягнути крила (торцанути) і без поворотів і кругів задом вернутися на початкову позицію-це здорово!!! Цей “експонат “однозначно цінний!!! Якщо голуб вміє рівненько сідати, далі можна і напрацьовувати витривалість польоту. Особисто я прихильник по можливості щоденних тренувань, які починаються ранньою весною з накидок і з квітня до більш інтенсивних. Звичайно тут впливає фактор “ястреба” впевнений розумієте, що маю на увазі. Інтесивність тренувань плюс дієта (збільшення в раціоні ячменю) вводжу після двох виводів молодих, та як вважаю цих молодих найбільш цінними. Звичайно під ці “розклади” не потрапляють старі голуби, яких не ганяю, а тільки накидую для їх здоров”я, їм даю можливість ще вивести.
 В нашій місцевості в процесі гона постійно стикаємся з проблемою вітру змінних напрямків (чого не має в південних і деяких  східних областях). Проблема  багатоповерхівок певно багатьом знайома, тому її не берем до уваги. А під вітер підлаштовуємося,змінюючи позиції при  підгоні,часто відносячи голубів на певну відстань від дому і вже там пускаючи.
 З практики можу сказати, що саме відносячи голубів, досягаеш того,що голуби стають більш стійкі (устойчивые), тримаються групи, збільшують свою витривалість і бажання літати, ну а вже після чого починають летіти як кожуть, з під  голуб”ятні.
Звичайно щоб птиця була робоча, мають виконуватись обов”зкові правила:по можливості щоденне вологе приберання, годування голубів якісним(свіжим), різноманітним(асорті) кормом,свіжа вода (іноді з додаванням марганцовки), вигул голубів, можливість голуба злетіти на землю і як кажуть попастися (знайти для себе щось корисне).
   На останок хотілося б висвітлити проблему зменшення нашого кола однодумців, нашого коллективу любитилів голубів. Все менше молодь цікавиться цією справою, віддаючи перевагу віртуальному світу комп”ютеризації, як на мене деградуючи при цьому.Тому Всіх закликаю до пропаганди голубівництва!!!!!! І якщо до Вас  підійде хлопчина і з цікавістю запитає про голубів, то не відганяйте його, а посприяйте тому, щоб ця цікавість переросла в щось більше, і можливо тоді нас стане на одного більше! Вважаю, що голубівництво -це історія  зі світлим майбутнім!
  В принципі можу й далі прододовжувати свій монолог,але не хочу бути нав”ящивим, тому Всім бажаю насамперед здорових голубів, успіху,тренуйте (ганяйте) голубів, покращуйте  результати! Будьте ЗДОРОВІ!!!


  Хмельницьке національне відділення             
федерації високольотних голубів України            
  Бондар Д.М            


 

Рейтинг: 0 Голосов: 0 45 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!