Добро пожаловать! 

   Ресурс о голубеводстве. Концепция развития сайта: объединение голубеводов занимающихся разведением и содержанием известных пород голубей. Обмен информацией в деятельности голубеводства. После регистрации станут доступны все функции сайта. Вы можете поделится своими достижениями с другими голубеводами, разместить фотографии своей птицы, разместить свои статьи, создать личные блоги, вступить в клуб, создать клуб, разместить объявление, а так же принять участие в увлекательных беседах на интересующие темы. Для владельцев клубов, голубедромов, секций и прочих общественных организаций возможность познакомить голубеводов со своими планами и мероприятиями.  Перед регистрацией на сайте прочтите "Правила".

«Голубина мама не не здохне».

 Три роки тому, після швидко текучої вірусної хвороби, я прак¬тично остався без голубів. Аналізуючи свою трагедію, а втрата елітних голубів, на підбір - відбір яких потрачено роки -трагедія для кожного голубовода.
Аналізуючи свою ситуацію можу сказати шо хворобу моїх го¬лубів визвало три фактори.
1. Привіз жовтого голуба з господарства любителя м. Жито¬мира. Хоча він як ветеринарний спеціаліст повністю відкинув мої звинувачення Що мене вразило при огляді його голубів, що вони були надзвичайно легкі, а він не був завзятим гонщиком.
2. Я закупив свіжу партію ячменю, яким разом з просом і ріпа¬ком почав в кінці серпня акгивно скормлювати, щоб вже в вересні здати залік по польотах. Саме ячмінь, який я здав на аналіз у вете¬ринарну лабораторію показав зараження на аспергільоз.
3. Там де зберігався в ангарі ячмінь, туди залітали напівдикі простольоти можливо заражені цим вірусом.
Я запросив ведучих фахівців ветеринарії міста та області. Партіями здавав на аналіз здохлих і хворих голубів. Конкретного діагнозу не поставили - тільки похідні хвороби, які приводять до тотального і швидкісного зараження стаї.
Постало питання, як відродити летючу з красивим летом стаю. Звернувся до любителів, яких знаю не один десяток років, в першу чергу до Григорова Бориса Трохимовича. Зараз всім скажу: це лю¬дина з великої букви. Він люб’язно запросив мене до себе. І виді¬лив не взявши з мене ні копійки, висококласних голубів. Що ха¬рактерно для любителів цього міста до кого б я не звернувся це і Шкарупа Костя, і Сергій - тодішній голова високольотної секції, і Саша - любитель серпасто - виворотної птиці - подарували мені своїх вихованців. І не тільки сумчани, а й Володимир Якович Ко¬лотій, і його брат з Решетилівки Полтавської обл.. Також в себе в області брали з мене досить помірні ціни.
Велике всім спасибі, честь і хвала славним козакам - голубо-водам.
Окремий штрих. Приїжджаю в Суми на початку грудня стоїть сира і хмарна погода. Григоров Б.Т. людина вже в літах сідає на велосипед, відвозе партію голубів за 9ти поверхівку і з проспекта Маршала Лушпи - запускає в небо своїх голубів. Ось наяву бачу
знаменитий політ ГРИГОРОВСЬКОI ЗГРАI — торцовий з грою крила
Деякі грають так, дух захоплює, чим вище, тим красивіше. Звичай¬но, погода стоїть не ідеальна для лету, но сам факт, що ніхто в кого я за ці два дні побував не змогли підняти голубів. У того яструб б’є, у того ще птиця не долиняла, той гон переніс на весну, у того часу немає, і тому подібне. Ось вам високий клас голубовода не тільки на словах, але й на ділі.
Отримав я голубів з різним стилем лету. Я ціную класичні стилі
- жайворонок, метелик і й оригінальні - торцові і торцові з вик¬
ладкою і грою крила. Як гармонія всіх складових - хвоста, пахви і
крил, а після вже масть.
Набравши молодь, почав інтенсивно відбраковувати , коли гониш, то по хомінгу, чітко проявляються штурмани - які знайдуть дорогу додому практично завжди, і ті, які заблукали і перша попав¬ши голуб’ятня їм рідний дім.
Наприклад з 9™ куплених голубів в нашому регіоні, на сьогодні остався один самець, хоча деякі були по формі, по стійкості іде¬альні, але не повернулись з лету.
В 60 - 70 роках минулого століття практично всякий пацан мав надзвичайно легких, розумних і всепогодних голубів. Звичай¬но, це були голуби з дефектами, але в основному по формі, а лет був стійким. Тому я й зараз ціную перш за все тих голубів, які з підкиду біля дому йдуть вверх, жаль таких ліній небагато, в основ¬ному тільки після постійних тренувань - голуби набирають ба¬жання до лету, і то не всі.
Щоб добитись легкості лету і підйому, багато кидаються в край¬нощі — починають парувати стійких миколаївських з бистрими (пе-реродками серпасто-жоханого стиля) чи бійними, чи турманами
- курськими. Але крім засмічування породи це нічого не дає. Сам
неодноразово переконувався в цьому, купуючи метисів в знатних
голубоводів, і сам проводив експерименти.
Втрачається основне це стійкість лету.
Багато молодих голубоводів практично не розуміються на стійкому леті, особливо це відноситься до голубоводів Білорусії та Росії.
Бажання красоти лету штовхає багатьох до паровок з серпас¬тими і серпастими виворотними голубами. Не кожний в міру своєї селекційної здібності може зробити крок вперед, зупинитись і зро¬бити два кроки назад. Повірте мені, щоб добитись стійкого з кра¬сивим махом крила, легкого лету - потрібні роки. Тому я завжди
купую голуби тільки у гонних голубоводів. Якщо не хоче летіти голуб, хай по самим престижним голубам, чи від самих титулова¬них голубоводів, то дорога йому одна - до ями!
Пам’ятаю висловлювання знаменитого голубовода з Ковеля Федорова 1.П., який в бажанні мати літаючих голубів з красивим стилем лету (серпасто - виворотним) оставив не одну тисячу S в районі Макеевки Донецької обл.: «Когда спрашивают, куда я де¬ваю не летающих голубей, я отвечаю - закапываю в огород. Толк от них один - удобрение.»
Ось так, любі друзі, виходять на льотну і всепогодну птицю.
Віктор Вас. Лиско Хмельницька обл.

Рейтинг: +4 Голосов: 4 1818 просмотров
Комментарии (3)
Игорь Рублев # 14 декабря 2011 в 19:09 +2
Написанно от души и приятно читать благодарность людям, хорошо что есть взаимовыручка.
Сергей Горловка # 14 декабря 2011 в 20:00 +2

Виктор Васильевич спасибо Вам большое, хорошая и добрая статья.

Сергей Белая Церковь # 14 декабря 2011 в 22:17 +1
Тоже прочитал и в душе заиграло от того что люди не перевелись.